איך לנקות נעליים לבנות?
נעליים לבנות חובה בכל מלתחה, אך הן מתלכלכות במהירות. ניתן לנקות עם חומרים שקיימים כבר אצלכם בבית ובקלות.
רוב הסניקרסים בנויים על סוליה לבנה שמתלכלכת מאוד מהר, ניקוי סוליה לבנה מתבצעת ע"י ספוג הפלא ודי בקלות. מרטיבים את הספוג לפי הוראות ייצרן משפשפים את הסוליה והלכלוך יורד מייד, לאחר הניקוי בספוג לוקחים מטלית חדשה ונקייה מנגבים קלות את שאריות הלכלוך ומיד תראו את התוצאות.
הסניקרסים עשויים עור וחלק בד.

בקולקציה של המעצב סטיב מאדן נעליים קיימים מגוון סניקרסים בצבע לבן, חלק בבדי קנבס חלק מעור וגם שילוב של קנבס ועור.
נעלים לבנות של סטיב מאדן:

איך מנקים נעליים לבנות

איך לנקות נעליים לבנות מעור לבן:
לוקחים מטלית חדשה מרטיבים קלות מנגבים את הסניקרס בעדינות שיפרק את הלכלוך הראשוני והעיקש ומנגבים מייד עם נייר סופג שסופח אליו את הבוץ והלכלוך וממתינים ליבוש מלא, לאחר הייבוש מניחים בנדיבות חומר לעור ומעבירים על הנעל, חומר לניקוי עור עוזר המון בניקוי שאריות הלכלוך שנותר ובנוסף משמן את העור מרכך אותו ומגן עליו מספיחת לכלוך מחדש. מומלץ אחת לשבוע להעביר על עור הנעל חומר לעור הוא תמיד ישמור ויגן מפני לכלוך.

איך ניתן לנקות נעליים לבנות מבד קנבס:
חומץ עוזר המון בניקוי בד, מברשת שיניים שכבר עשו את שלהם יעזרו לכם לשפשף את הבד עם מעט חומץ ומים אומרים שגם אבקת סודה לשתייה עוזר אך לא ניסינו את זה (אם ניסיתם והצלחתם עם סודה לשתייה כתבו לנו, נשמח לפרסם אתכם), לאחר הניקוי מעבירים מטלית לחה שתספח את שארית הלכלוך.

איך אפשר לנקות נעליים מעור זמש לבן:
עור זמש לבן מתלכלך במהירות ואם לא מנקים מהר הלכלוך נספג וקשה לנקות, ניקוי זמש לבן בקלות ע"י סופג הפלא, בתחילה משפשפים על יבש ולפעמים זה עוזר (במידה והלכלוך קל וטרם נספג בעור) במידה ולא מתנקה אז להרטיב את הספוג ולשפשף קלות עד לניקוי מלא, לאחר מכן עם מטלית נקייה ולחה מנגבים את שאריות הלכלוך שקיים על העור.
שרוכים ניתן להכניס למכונת כביסה אך קל יותר לקנות שרוך חדש זה זול ותמיד ייתן מראה נקי יותר.

כל כמה זמן צריך לנקות את הנעליים?
תלוי בשימוש, אם הנעל בשימוש יום יומי אז כל שבוע במידה ולא אז לפי הלכלוך שמצטבר, זכרו שככל שהכתם ישן יותר כך קשה יותר לנקות.

ולא לשכוח מ נ י ע ה:
לרסס על זמש ובד הקנבס חומר דוחה כתמים ומים והניחו לילה ליבוש. מומלץ לבצע זאת אחת לשבוע או שבועיים זה רק יקל עליכם וישמור על הנעליים לבנות.